... v posledních letech narůstá zvýšený zájem o individuální sezení v páru. Vnímám to jako velmi dobrý krok.

POŽEHNÁNÍ PÁROVÝCH TERAPIÍ

A co tak obvykle páry řeší?

No, však to znáte, někdy úplné malichernosti, jindy vážné problémy.
Miluji párová sezení, protože se ráda dívám na dynamiku vztahu a přijde mi to nesmírně obohacující. Občas od mých klientů slýchám, že nechápou, jak se zrovna oni dva mohli dát dohromady, když si vůbec nerozumí. Ano, někdy uděláme přešlap a bývá to těžké, ale chyba to není nikdy. Vždycky jejich pochybnosti uklidňuji tím, že Vesmír nedělá chyby a dobře ví, proč je spojil a jejich vztah zpečetil například dítětem, firmou nebo majetkem. S některými se můžeme bavit více do hloubky, například o vlivu karmy na jejich manželství a na to, co se tam odehrává.

Na párových sezeních se toho hodně pozná, například jak dobře ti dva spolu umí komunikovat, kde a jaká mají tabu a proč, jak jeden druhého vnímají a cítí, zda si umí naslouchat a dát prostor vyjádřit se, kdo je v partnerství šéf a kdo něco tají nebo přímo lže. Často také řešíme vliv třetí osoby, tzv. škůdce, vměšovače v podobě ex partnera, tchýně, dítěte, či "dobrého kamaráda". Jindy řešíme závislosti nebo obrácené priority a z toho plynoucí velký nesoulad.

Někdy se setkám s tím, že se mě dotyční snaží dostat na svou stranu tím, že zveličují, přikrášlují nebo si stěžují jeden na druhého. Nechápou, že mým úkolem je zůstat neutrální a v nadhledu. Už se také stalo, že na mě jeden nebo druhý v páru zkusí nějakou manipulaci přes role oběti, "kámoše" nebo roli samaritána. Přijde jim to normální, tyto role hrají celý život se všemi, když jim o něco jde, třeba jen o vliv a moc nad situací.

Všechno toto je lidské a patří to k mé práci. Mým jediným přáním je pomoci druhým najít své štěstí, a jestli to bude v páru anebo každý sám, to je ve vyšších silách...

Párové a individuální terapie v Brně

Ať se vám daří, s pozdravem Natália AeshaDasi Bartošková
www.fenkineziologie.cz
www.aeshadasi.cz

© 2018-2023 FEN kineziologie, GDPR