...striktně omezující program, kterým trpí spousta lidí, kteří se díky tomuto fantomu vyhýbají akcím, ať už společenským, rodinným, duchovním nebo vzdělávacím, a tím se okrádají o cenné zkušenosti, růst a sounáležitost s celkem.
Tento program je projevem vnitřní nesvobody a příčinou je nějaký prožitek z dávné nebo velmi dávné situace a není to zatím uzdraveno. Naším úkolem je toto u klienta odhalit, velkým pomocníkem je nám právě Šablona na rok 2020, a následně to odblokovat, rozpustit ve Vědomí.
Ptala jsem se klientky, jaká témata kolem tohoto má již zpracována, neboť vím, že se už několikrát snažila toto téma v jiné Fen kineziologické poradně zpracovat a zatím  bez úspěchu. Odpověděla toto: "Zpracovávaly jsme Strach z lidí, Sociální fóbie, Záleží mi na tom, co o mě lidé říkají, Potřeba zapadnout, Nepřijatá okolím, jiná než ostatní, Straním se lidí, Komunikace s lidmi."

Výborně. Zdá se, že by téma už nemělo mít sílu a problém by měl přestat existovat, ale bohužel se tak nestalo. Musíme jít tedy hlouběji. Provedla jsem jednoduchou metodu fokusing a vyloupla se tato hlubší témata, která byla pod tématem "Jsem nervozní, když jsem s lidmi." 

Zeptala jsem se klientky, jak se cítí a co se uvnitř odehrává, když jde mezi lidi. Odpověděla: "Panika, strach, že budu trapná, hloupá, připadám si jak nahá před nimi, jsou lepší než já, nevím co mluvit, ani mi nejde před nimi mluvit  a pak lituji toho, že jsem se jich nezeptala na to a na to, až jsem doma a pak mám i výčitky, že jsem se znemožnila." 

"Výborně", řekla jsem,  "a co nejhoršího by se Ti mohla stát mezi lidmi." Odpověď zněla: "Odsoudí mě, budou pomlouvat, vysmívat se, budu sama, neuspěju ve společnosti, v životě." 

"Dobře", reagovala jsem na její odpověď  a ptala jsem se dál: "Dejme tomu, kdyby se toto stalo, co nejhoršího by se s Tebou dělo po tom výsměchu, neúspěchu, po všech těch pomluvách?" A ona se nadechla a řekla se slzami v očích: "Byla bych zapovězená, ponížená, strnulá, téměř mrtvá.... mám strach ze smrti."

"Výborně", pokračuji ..."a nyní mi řekni, proč máš strach ze smrti." A dostala jsem tuto odpověď: "Strach, co se stane s mým tělem po smrti, je to dost nechutné, fuj"...

Když jsem s ní toto téma dále rozebírala metodou Fokusing, dostaly jsme se až k tomu, že když jí bylo 8 let, zemřela náhle babička a ona byla při tom. Viděla celý ten proces, jak se vynáší z domu a pak jak leží mrtvá v rakvi. Rodiče šli zařídit věci kolem úmrtí a ona tam zůstala sama s dědou. Nikdo se nestaral o to, jak se cítí, co to s ní udělalo. Chyběla jí mámina náruč a utěšení. Od té doby má citovou nádrž směrem k mámě prázdnou, bojí se hřbitovů a nemůže se ani podívat na hlínu, protože má obraz vykopané díry na rakev, a jak hlína zasypává rakev.

Sepsala jsem tato témata na další sezení Fen kineziologie a věřím, že nyní to bude kompletní a klientce se uleví a problém zmizí. Přišla velká úleva. Nejhorší pro člověka je, když nemá odpovědi na své otázky a životem se plácá.

Práce s tématy a s lidským příběhem je velmi zajímavá věc. Jestliže je Fen kineziolog na svém správném místě a cítí toto jako své poslání, jistě je vybaven všemi dary a schopnostmi, aby byl schopen svému klientovi pomoci a dovést ho až k nejvyššímu odhalení své existence... Jestliže sám Fen kineziolog má nějaké své nezpracované bloky, není schopen pomáhat a tudíž je nemilosrdně zastaven. Někdo proto, že to nemá dělat a má se věnovat něčemu jinému, zatím totiž nedozrál do této úlohy, a někdo proto, že se má do sebevzdělávání ještě více ponořit a ještě se trochu posnažit.

Je to proces, jak u klienta, tak u samotného Fen kineziologa. Kolem nás je hned několik schopných Fen kineziologů, kteří jsou správně na svém místě a právě těm bych ráda oznámila, že pro vás plánuji Supervize a prohlubovací školení.  Termíny zatím nejsou známy, ale budou oznámeny již během jarních měsíců. Probíhat pak bude v Brně. Zájemci se mohou předběžně hlásit na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a v předmětu je nutné uvést "FEN KINEZIOLOGIE nástavba"  

Těším se na vás, přeji vám krásný den. S láskou Natálie*

© 2018-2021 FEN kineziologie